4 października 2022
Leki i suplementy 7 grudnia 2020 0

Jakie są moje możliwości leczenia testosteronem?

Jak podnieść poziom testosteronu?

Porozmawiajmy o tym, co zrobić teraz, kiedy wiesz, że poziom testosteronu jest niski. Co możesz zrobić? Istnieje wiele możliwości, aby spróbować poprawić poziom testosteronu. Nie wszystkie są równe i nie wszystkie opcje są odpowiednie dla wszystkich. Chodzi o to, aby znaleźć terapię, która najlepiej odpowiada Tobie i Twoim potrzebom, ale co ważniejsze, sprawia, że czujesz się lepiej.

Są to leki, o których słyszy się na infomercialach i w sklepach z artykułami zdrowotnymi i żywieniowymi. Czy one działają? Cóż, może to zależy od objawów i od tego, jaka jest wartość laboratoryjna testosteronu, ogólnie rzecz biorąc, choć nie jest duża. Większość z tych postaci OTC ma w sobie witaminy z grupy DHEA i B. DHEA jest prekursorem testosteronu, który może pomóc podnieść poziom testosteronu niektóre, ale zazwyczaj nie kilkaset punktów, jeśli to jest to, czego potrzebujesz. Witaminy z grupy B pełnią wiele różnych ról, B12 jest powszechnie stosowana w napojach energetycznych i suplementach diety ze względu na swoją rolę w podnoszeniu poziomu energii. W związku z tym, dlaczego znajduje się on w wielu ponad licznik wersji. Wystarczy pamiętać, że więcej nie zawsze jest lepsze na całym świecie!

Kontrolowany poziom testosteronu, masz na to wpływ

Kontrolowany poziom testosteronu, masz na to wpływ

Jasne, że testosteron jest substancją kontrolowaną, więc aby naprawdę zwiększyć i poprawić swój niedobór testosteronu, trzeba będzie przeszkolony i kompetentny dostawca usług medycznych. Najstarszą formułą testosteronu jest wstrzyknięcie. Jest to stosunkowo łatwe do podania i osiągnięcia odpowiedniego poziomu w prawie wszystkich. Testosteron w formie iniekcji pozwala również na łatwe zmiany i modyfikacje dawkowania. Ze względu na okres półtrwania testosteronu w formie iniekcji, najlepiej jest podawać go co tydzień, aby utrzymać stały poziom testosteronu we krwi. Teraz zastrzeżenie, istnieje kilka nowszych sformułowań, które pozwalają na jeden wstrzyknięcie co trzy miesiące. Są one po prostu coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych, ale ostrożność jest większa dawka testosteronu na raz. Inna popularna forma testosteronu jest aktualna. Istnieje wiele różnych form testosteronu miejscowe, w tym żele, plastry i kremy. Wymagają one codziennego stosowania, mogą powodować podrażnienia skóry i może przenieść się do partnera (co oznacza, że jesteś utraty testosteronu trzeba do kogoś innego) są obawy z tej drogi podania. Osiągnięcie pożądanego poziomu we krwi może być również trudniejsze ze względu na czynniki, które mogą wpływać na wchłanianie przez skórę. Coraz większą popularnością cieszy się również podawanie testosteronu w postaci peletów. W tym systemie podawania testosteronu kilka "peletek" z testosteronu jest wprowadzanych do organizmu przez małe nacięcie w skórze. Mają one trwać jednorazowo od 2-5 miesięcy, a ilość wprowadzanych peletek zależy od wymaganego dawkowania. Upadek używania peletek polega na tym, że traci się zdolność do szybkiej i łatwej zmiany dawkowania, jeśli poziom testosteronu jest zbyt niski lub zbyt wysoki.

Aby odpowiedzieć na wspólne pytanie... co z doustną formą testosteronu? Nie mogę po prostu wziąć pigułki? Odpowiedź brzmi NIE! Tak, istnieją doustne formy testosteronu, które nazywają się metyloestosteron i fluoxymesteron. Mogą one jednak powodować znaczną toksyczność i uszkodzenia wątroby i nie są zalecane.

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz