11 sierpnia 2022
Poradnik seksualny 14 grudnia 2020 0

Sztuka powstrzymywania (Edging)

Ah orgazmy. Chwalebny wzrost i spadek pięknej kaskady hormonów, która podąża za seksualnym podnieceniem. Trzęsienie się kolan, trzęsienie ziemi, drgania nóg, efekty po pięknej sesji w worku - lub gdziekolwiek się zdecydujesz. To szczytowe uczucie ludzkiej ekstazy i połączenia, które czasami jest niemal transcendentne. 

A teraz, co jeśli przeciągniesz to uczucie dalej, wycofując się, gdy zbliżasz się do "linii mety", i zbliżając się do niej ponownie i ponownie. To, moja droga, nazywa się sztuką obrzeży. 

Co to jest Edging?

Opanowanie obrzeża może wymagać trochę samokontroli i praktyki, ale z czasem może się okazać, że Twoje orgazmy stają się coraz silniejsze i bardziej intensywne. 

Krawędzie spowalniają lub wycofują się trochę, gdy zbliżasz się do orgazmu, a następnie wracają do tego punktu, zanim w końcu przekroczą krawędź. Krawędzie można zrobić bez względu na to, jakie masz organy rozrodcze, chociaż może to być łatwiejsze dla osób z pochwą. 

Można to zrobić niezależnie od tego, czy uprawiasz seks z kimś innym, czy się masturbujesz. 

Błogie rozbudzenie

Metoda ta traktuje seks (znowu samemu lub z kimś innym) jako piękny proces lub rytuał, z którym możesz się spieszyć. Błogie nagromadzenie, które gromadzi się wewnątrz poprzez obrzeża, pozwala Ci poczuć więcej wrażeń, gdy rozpłyną się one przez Twoje ciało. 

Ogólną ideą stojącą za obrzeżami dla osób z pochwami jest to, że to nagromadzenie tworzy silniejsze orgazmy. Chociaż może to nie być prawdą dla wszystkich, nie ma nic złego w eksperymentowaniu i znajdowaniu nowych sposobów na odkrywanie i doświadczanie swojego ciała i przyjemności. 

Jak to zrobić

Jak wszystko, co ma związek z seksualnością, obrzeża mogą wyglądać inaczej dla różnych ludzi. 

Łatwiej jest przećwiczyć samodzielne obrzynanie przed zastosowaniem techniki z partnerem. Jeśli ćwiczysz obrzynarkę z partnerem, możesz spróbować zrobić to razem, zbliżając się do orgazmu i wycofując się w tandemie. Wiąże się to z dużą ilością komunikacji, zarówno werbalnej jak i niewerbalnej. Warto o tym porozmawiać, zanim zrobi się gorąco i ciężko. 

Na razie, te wskazówki są dla Ciebie do wykorzystania podczas masturbacji, jednak mogą być całkowicie zrobić z partnerem (partnerami), jak również!

Jeśli jest to dla ciebie nowość, to może pomóc zacząć od tego, co jest znane. Jak zwykle osiągasz orgazm? 

  • Zacznij od podniecenia się w sposób, który jest dla ciebie normalny, czy to kąpiel, masaż, oglądanie pornosów, czy cokolwiek innego. Poświęcenie tego czasu na zagłębienie się w swoje ciało i uświadomienie sobie doznań ułatwia kontrolę nad swoimi orgazmami.
  • Kiedy już znajdziesz się w strefie, zacznij stymulować siebie, jak zwykle. Może to być z twoją ręką, wibratorem lub inną zabawką.
  • Kontynuuj, pozwalając budzić się podnieceniu aż do osiągnięcia płaskowyżu, gdzie można łatwo przejść nad krawędzią i orgazmem. 
  • W tym momencie zatrzymaj się lub zwolnij, cokolwiek robisz. Można to zrobić mentalnie, albo przez zaprzestanie stymulacji. 
  • Poświęć kilka chwil na przypomnienie sobie siebie, wdychając powietrze w brzuchu, miednicy i sromie. Możesz nawet poświęcić sekundę na zbadanie, jakie zmiany zaszły w Twoim sromie podczas stymulacji, takie jak zwiększona wilgotność, obrzęk i rozszerzenie pochwy. 
  • Kiedy będziesz gotowa, zacznij się stymulować aż do ponownego osiągnięcia płaskowyżu.
  • Możesz powtarzać te ostatnie kroki jak najwięcej razy, zanim osiągniesz pełny orgazm. Po kilkukrotnym powtórzeniu może być trudne lub niemożliwe powstrzymanie się od przyjścia. To czasami pozwala ludziom doświadczyć orgazmu całego ciała, który zdaje się przejmować od głowy do palców u stóp.
  • Dla każdego może to wyglądać inaczej, możesz osiągnąć płaskowyż i cofnąć się tylko raz, zanim nie będziesz w stanie kontrolować przejścia przez krawędź. Dla innych, są oni w stanie poruszać się tam i z powrotem z tego stanu, lub pozostać w zawieszonym okresie płaskowyżu przez jakiś czas, zanim w pełni osiągniesz orgazm. Żaden sposób nie jest lepszy od drugiego. To jest twoje ciało, twoje życie seksualne i twoja przestrzeń do zwiedzania. 

Edging jest w zasadzie sztuką rozumowania. Może być pomocna w ćwiczeniu takich narzędzi jak sekrety jogiczne i Kegele, aby pomóc zwiększyć siłę dna miednicy i świadomość ciała. 

Kiedy przyzwyczaisz się bardziej do obrzeża, możesz włączyć go do innych technik seksualnych, takich jak penetracja pochwy, gra analna, i cokolwiek innego dostaje cię off. 

Zaufanie

W miarę jak zaczynasz zdobywać większą świadomość i kontrolę nad tym, kiedy i jak osiągniesz orgazm, Twoja pewność siebie prawdopodobnie będzie rosnąć. Ta zwiększona pewność siebie może rozpłynąć się na inne obszary twojego życia, ale szczególnie w przypadku uprawiania seksu z innymi ludźmi. 

Biorąc pod uwagę, że tylko około 18% kobiet może cumować z samego tylko penetrującego seksu, może to być niezwykle pomocne, aby rozszerzyć swój seksualny pasek narzędzi i budować swoją pewność siebie w tym procesie. Im pewniej czujesz się o swojej zdolności do osiągnięcia orgazmu, tym łatwiej dostaje się w obecności partnera. Zaufaj nam, nie ma nic bardziej seksownego niż osoba, która wie, jak dotrzeć do swojego punktu zaczepienia i przekazać to swojemu partnerowi. 

Twoja kolej!

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz