25 września 2023
Poradnik seksualny 19 stycznia 2021 0

Alkohol i Seks - jak pogodzić przyjemności?

Seks i alkohol

Justin był nowym facetem w biurze i z niecierpliwością oczekiwał na coroczne letnie przyjęcie firmowe, które zawsze odbywało się w rytualnej posiadłości szefa nad oceanem. Te imprezy były legendarne, jak mu powiedziano. Ludzie z całego regionu przychodzili grać w siatkówkę na plaży, mieć ogniska po zachodzie słońca. I nierzadko zdarzało się, że pary wędrowały, twierdząc, że to, co się dzieje na imprezie, zostaje na niej.

Musiał przyznać, że nie zawsze czuł się dobrze na imprezach. Czasami musiał wypić kilka drinków, zanim poczuł się swobodnie poznając nowych ludzi. Zawsze zachowywał się sam, ale zazwyczaj potrzebował czegoś, co mogłoby go zdjąć.

Noc imprezy nie była inna. W rzeczywistości Justin pomógł sobie na więcej piw niż zwykle, podczas gdy Courtney z marketingu psuła koktajle i flirtowała z nim całą noc. Co miała na myśli, kiedy powiedziała, że powinni iść zwiedzać jaskinie na plaży?

Sytuacja może zabrzmieć banalnie, ale Justin i Courtney nie różnią się zbytnio od par, które "zaczepiają się", kiedy wypiły za dużo alkoholu. Dzisiaj przyjrzymy się niektórym sposobom, w jaki picie alkoholu może wpłynąć na kogoś seksualnie.

Problemy fizyczne po alkoholowej zabawie

Problemy fizyczne po alkoholowej zabawie

Alkohol jest środkiem depresyjnym i może powodować spustoszenie w centralnym układzie nerwowym. Może również odwodnić Cię i zakłócić przepływ krwi do narządów płciowych.

Dla mężczyzn, problemy z przepływem krwi może ostatecznie prowadzić do zaburzeń erekcji - nie będąc w stanie utrzymać lub utrzymać erekcji wystarczająco mocno do seksu. To może się zdarzyć w jednym spotkaniu lub w końcu stać się długotrwałym problemem.

Alkohol może również utrudnić mężczyzn do wytrysku, nawet jeśli są one w pełni wzbudzone.

Na dłuższą metę mężczyźni, którzy nadmiernie spożywają alkohol, mogą mieć również problemy z poczęciem. Badania sugerują, że picie pięciu jednostek alkoholu tygodniowo może obniżyć ilość spermy u mężczyzny i wpłynąć na jej jakość.

W przypadku kobiet, odwodnienie może powodować suchość pochwy. Seks może być dla kobiet niewygodny, a nawet bolesny, gdy nie są wystarczająco nasmarowane. Kobiety mogą mieć również problemy z osiągnięciem orgazmu, jeśli miały zbyt dużo do picia.

Ryzykowne zachowanie seksualne z procentami w tle.

W ostatnim sondażu zapytaliśmy, czy używanie alkoholu kiedykolwiek doprowadziło ich do uprawiania niebezpiecznego seksu. Nieco ponad 88% respondentów odpowiedziało, że tak, uprawiało niebezpieczny seks pod wpływem alkoholu.

Prawdopodobnie nie jest zaskoczeniem, że zbyt duża ilość alkoholu utrudnia nasz osąd. Możemy chichotać zwrotem "gogle do piwa" - gdy ktoś znajdzie partnera bardziej atrakcyjnego niż w normalnych okolicznościach - ale błędy w ocenie zachowania mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

W 2012 r. kanadyjskie badanie wykazało, że gotowość danej osoby do uprawiania niebezpiecznego seksu wzrasta wraz z ilością spożywanego przez nią alkoholu. A w 2013 roku amerykańscy naukowcy zgłosili, że im więcej kobieta pije przed seksem, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że użyje prezerwatywy z tym partnerem.

Niebezpieczny seks może mieć wiele komplikacji. Nieplanowana ciąża może wystąpić u partnerów, którzy są źle przygotowani do sprowadzenia dziecka na świat. Infekcje przenoszone drogą płciową (STI), takie jak chlamydia, rzeżączka i opryszczka narządów płciowych, są powszechne. Niektóre rodzaje innych STI, wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) mogą powodować raka szyjki macicy, odbytu i prącia, a także niektóre nowotwory głowy i szyi oraz brodawki narządów płciowych. A HIV jest STI, który powoduje AIDS.

Upośledzony osąd spowodowany zbyt dużą ilością alkoholu może mieć również wpływ emocjonalny. Przyjaciele mogą uprawiać seks, kiedy nie chcieli podnieść swojego związku do tego poziomu. Partnerzy mogą składać obietnice, których rano nie będą pamiętać - i nie zamierzają ich dotrzymywać. Zaangażowani partnerzy mogą być niewierni lub mówić rzeczy, których nie mają na myśli. Obcy mogą czuć się winni lub wstydzić po spotkaniu. Mogą też czuć się przestraszeni, zwłaszcza jeśli dojdzie do ciąży lub STI.

Kwestie społeczne i prawne

Kwestie społeczne i prawne

W przypadku Justina i Courtney'a, parowanie może prowadzić do wielu problemów w pracy. Może być trochę kłopotów w pokoju wypoczynkowym. Ale może być też pewna zmienność, zwłaszcza jeśli ich spotkanie zakończyło się STI lub ciążą. Sytuacja ta może pogorszyć ich wydajność pracy jako jednostek i wpłynąć na ich zdolność do współpracy w zespole. Ich przełożeni i współpracownicy prawdopodobnie zauważyliby, że coś jest nie tak. Jeśli romans się rozkwita, ich firma może mieć zasady postępowania przeciwko randkom pracowników.

Alkohol może również napędzać molestowanie seksualne i przemoc. Trzeźwość może pomóc w rozpoznaniu niebezpiecznej sytuacji i zwiększyć szanse na opuszczenie jej lub wezwanie pomocy.

Nie oznacza to, że nie powinieneś pić kilku drinków, jeśli twoje ciało sobie z tym poradzi. A dla niektórych, spożywanie niewielkiej ilości alkoholu może sprawić, że poczujemy się mniej zahamowani i bardziej zrelaksowani, co może pomóc w sytuacjach seksualnych.

Ale pamiętaj, że zbyt duża ilość alkoholu i seksu może być ryzykownym połączeniem. Wyraźny umysł i szczera dyskusja na temat ochrony i oczekiwań przed pójściem spać może sprawić, że doświadczenie to stanie się przyjemniejsze dla obu partnerów.

Jeśli czujesz, że masz problemy z alkoholem, upewnij się, że skontaktuj się z lekarzem i poddaj się leczeniu.

 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz