11 sierpnia 2022
Poradnik seksualny 4 grudnia 2020 0

Skąd mam wiedzieć, że mam niedobór testosteronu (niski testosteron)?

Niski poziom testosteronu? Będzie jeszcze gorzej!

Trudno jest uzyskać aktualną i dokładną liczbę procentową mężczyzn cierpiących na niedobór testosteronu. Dane z 2007 roku sugerują, że 1 na 4 mężczyzn w wieku 30 lat cierpi na niedobór testosteronu. Jednak, miejmy nadzieję, że jak jesteśmy wykształceni na testosteron i jego znaczenie, jak więcej mężczyzn są oceniane pod kątem niedoboru testosteronu, będzie wzrost zachorowalności, że pożycza się wyłącznie od większej liczby mężczyzn coraz testowane i dokładniejsze przedstawienie choroby. Część trudności jest to, że objawy mogą być subtelne i wielu mężczyzn są nieświadomi lub nie mają ich poziom testosteronu sprawdzone w celu określenia, są one niewystarczające. Ponadto, częstość występowania wzrasta wraz z wiekiem, co oznacza, że odsetek mężczyzn cierpiących na niedobór testosteronu w ich 40's jest inny, zazwyczaj niższy, od liczby w ich 70's. Innym czynnikiem hamującym rozpoznanie niedoboru testosteronu jest definicja "niedoboru". Mówię szeroko, ponieważ określone "normalne" zakresy różnią się w zależności od laboratorium oceniającego poziom testosteronu.  Ale ogólnie rzecz biorąc "normalny" zakres testosteronu waha się od 250-1000 ng/dL. To jest całkiem szeroki zakres "normalnego". Rozmowa, którą prowadzę z moimi pacjentami jest taka, że tylko dlatego, że twój poziom testosteronu mieści się w "normalnym" zakresie, nie czyni go OPTYMALNYM. Optymalny dla ich poziomu funkcjonowania i pożądanego poziomu LIFE. 

Jakie są objawy niskiego poziomu testosteronu?

Więc jakie są niektóre z objawów, których powinieneś szukać jako możliwych oznak niedoboru testosteronu? Jak wymykałem się wcześniej, mogą być niejasne i łatwe do zracjonalizowania winy gdzie indziej. Zmęczenie jest jednym z najczęściej pojawiających się objawów. Uczucie, że pod koniec dnia pracy nie ma już gazu w zbiorniku, pozwól mi tylko wrócić do domu, żebym mógł usiąść i odpocząć. Ręka w rękę ze zmęczeniem jest brak motywacji do niczego ponad to, jak ćwiczenia, czas ze swoim znaczącym innym, zabawy z dziećmi, swoje ulubione hobby, i nie ma napędu lub push w pracy. Spanie może być bardzo niespokojne z trudnościami zarówno podczas upadku, jak i podczas snu, przyczyniając się tylko do dalszego zmęczenia. Mówiąc o motywacji i popędzie, pożądaniu seksualnym lub zainteresowaniu, znanym również jako libido, może spaść, co może powodować napięcie z Twoimi znaczącymi innymi i sfrustrować Cię. Może to mieć również wpływ na siłę i wytrzymałość wzwodu, a także na możliwości. 

Wraz ze spadkiem aktywności i regularnym ćwiczeniem może dojść do utraty napięcia i siły mięśni oraz bólu stawów. Testosteron jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, dlatego w przypadku niskich stawów nasilają się bóle. Wszystkie te czynniki razem mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, bardziej powszechnego w okolicach połowy odcinka.  A frustrujące jest to, że nigdzie nie pójdzie. Bez względu na to, ile aktywności wykonujesz lub nie wykonujesz i co robisz lub nie jesz. Innym częstym objawem jest "mgła mózgowa", czyli brak skupienia i koncentracji lub po prostu poczucie, że życie toczy się we mgle. Niektóre objawy, z których wielu może nie zdawać sobie sprawy są związane z testosteronem, są związane z nastrojem. W miarę jak poziom testosteronu spada, wielu mężczyzn doświadcza wzrostu poziomu lęku i bardziej przygnębionego nastroju. Często jest to utrwalone przez frustrację po prostu nie czuć się jak siebie. Często obserwuje się również wzrost nastrojowości, crabby i rozdrażnienia. 

Nie poddawaj się i podnieś poziom testosteronu.

Nie poddawaj się i podnieś poziom testosteronu.

Czy to brzmi znajomo? Albo brzmi jak ty? Może ważniejszym pytaniem jest to, na co czekasz? Jeśli nie sprawdziłeś swojego poziomu testosteronu, jesteś sobie winien dowiedzenie się, czy masz niedobór. Żadnych więcej wymówek, odpowiedź może być tak prosta jak niski poziom testosteronu. I pamiętaj, nasz poziom hormonów nie spada, ponieważ się starzejemy, starzejemy się, ponieważ nasz poziom hormonów spada... Odzyskaj fontannę i zatrzymaj proces starzenia się TERAZ. 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz