28 maja 2022
Zdrowie seksualne 13 lutego 2021 0

Większość mężczyzn lubi swoje implanty prącia

Wspomnij implant prącia do człowieka z zaburzeniami erekcji (ED), a może się okazać, że masz piskliwy wygląd. Pomysł o posiadaniu operacji na jego części intymnych jest prawdopodobne, aby każdy człowiek squirm. I, naturalnie, są pytania. Czy implant zadziała? Czy wystąpią komplikacje? Czy seks będzie taki sam? Co pomyślą partnerki?

Wszystkie te obawy są uzasadnione. Jednak badania prowadzone na przestrzeni lat wykazały, że implanty mają wysoki wskaźnik zadowolenia wśród mężczyzn i ich partnerek.

Co to jest implant prącia?

Implant prącia (czasami nazywany protezą prącia), jest urządzeniem, które pozwala mężczyźnie uzyskać erekcję, kiedy tylko zechce. Implant jest umieszczany wewnątrz ciała. Żadna część implantu nie jest widoczna. Odczucia seksualne, wytrysk i orgazm pozostają takie same dla większości mężczyzn.

Mówiąc najprościej, chirurdzy wszczepiający implant usuwają ciała jamiste - dwie gąbczaste komory w penisie. Zazwyczaj komory te wypełniają się krwią, tworząc erekcję. Tkanka jest zastępowana materiałami implantu, które w zależności od rodzaju różnie formują erekcję:

  • Implanty ciągliwe (półsztywne, zginane) są prętami umieszczanymi w trzonie penisa. Kiedy mężczyzna chce mieć erekcję, po prostu podnosi penisa do pozycji. Po zakończeniu aktywności seksualnej, umieszcza go ponownie w dół. Nadmuchiwane implanty prącia są nieco bardziej skomplikowane. Zamiast zginanych prętów, chirurdzy umieszczają dwa cylindry wewnątrz trzonu penisa. Cylindry te są podłączone do pompy, która jest chirurgicznie umieszczona w mosznie. Aby mieć erekcję, mężczyzna uruchamia pompę, która wypełnia cylindry płynem, dzięki czemu penis jest w stanie wzwodu. Po stosunku mężczyzna dezaktywuje pompę, a penis powraca do stanu zwiotczenia (braku wzwodu). Nadmuchiwane implanty występują w dwóch odmianach. Jednostki trzyczęściowe obejmują parę cylindrów, pompę i zbiornik zawierający płyn. W przypadku implantów dwuczęściowych, pompa i zbiornik znajdują się w tym samym urządzeniu.

Dlaczego warto wszczepić implant?

Chociaż mniej inwazyjne metody leczenia ED, takie jak tabletki, zastrzyki i czopki, pomagają wielu mężczyznom, nie są one odpowiednie dla wszystkich. Niektórzy mężczyźni po prostu nie radzą sobie z tymi opcjami. A inni nie mogą z nich korzystać. Na przykład, mężczyźni, którzy biorą leki zawierające azotany nie mogą brać pigułek ED, ponieważ interakcje leków mogą spowodować niebezpieczny spadek ciśnienia krwi.

Implant prąca a radość

Czy mężczyźni są zadowoleni?

Eksperci twierdzą, że tak, w przeważającej części. Oto krótkie podsumowanie badań przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat:

  • W czerwcu 2018 r., BJU International opublikował badanie 142 włoskich mężczyzn z implantami. Mężczyźni mieli tendencję do bycia zadowolonymi ze swoich implantów rok po operacji. Bardziej doświadczeni chirurdzy byli bardziej skłonni do posiadania zadowolonych pacjentów. Badanie Journal of Sexual Medicine z lipca 2018 r. przeprowadzone na 902 mężczyznach z implantami wykazało, że 93% było wysoce zadowolonych sześć miesięcy po wszczepieniu implantów. Ci, którzy doświadczyli poważnych komplikacji, byli mniej zadowoleni. Praca z listopada 2018 roku w Sexual Medicine Reviews donosiła, że wskaźniki satysfakcji pacjentów i partnerów wynosiły ponad 85%. Badania opublikowane w Journal of Sexual Medicine w maju 2019 roku analizowały satysfakcję par z implantów w grupie 883 mężczyzn i ich partnerek. Około 90% osób z plastycznymi implantami stwierdziło, że są "nieco" lub "bardzo" zadowoleni. Wskaźniki dla tych kategorii wynosiły 96% dla mężczyzn z dwuczęściowymi nadmuchiwanymi implantami i 99% dla mężczyzn z trzyczęściowymi nadmuchiwanymi urządzeniami.Większość par stwierdziła, że implant spełnił ich oczekiwania i że urządzenie było łatwe w użyciu. Ponadto większość z nich stwierdziła, że czuje się pewna swojej zdolności do podejmowania aktywności seksualnej.

Zalety implantów

Wielu mężczyzn cieszy się spontanicznością, jaką oferują implanty. Zamiast czekać, aż inne zabiegi przyniosą efekt, mogą oni wywołać erekcję w chwili obecnej. Niektórzy czują się bardziej męscy po przywróceniu funkcji erekcji i bardziej pewni siebie, będąc w stanie zadowolić swoją partnerkę.

Wady implantów

Z drugiej strony, implanty mogą mieć pewne wady. Jak w przypadku każdej procedury chirurgicznej, istnieje ryzyko infekcji. Nieprawidłowe działanie urządzenia jest rzadkie, ale możliwe. Może dojść do skrócenia penisa (choć niektórzy mężczyźni tego nie zauważają). A niektórzy mężczyźni nie lubią "sztucznego" aspektu protezy.

Ważna decyzja

Podczas gdy większość mężczyzn i ich partnerek jest zadowolona ze swoich implantów, tylko Ty i Twoja partnerka możecie zdecydować, co jest najlepsze dla Waszej osobistej sytuacji. Ważne jest, aby być przygotowanym i mieć realistyczne oczekiwania. Należy również pamiętać, że zabiegów wszczepienia implantów nie da się odwrócić. Po zastąpieniu ciał jamistych nie można ich już przywrócić.

Jeśli Ty lub Twoja partnerka macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, koniecznie poinformujcie o tym swojego urologa.

 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz