11 sierpnia 2022
Zdrowie seksualne 9 kwietnia 2021 0

Średni czas do orgazmu dla kobiet?

Czy zastanawiałaś się kiedyś, ile czasu zajmuje przeciętnej kobiecie osiągnięcie orgazmu?

Naukowcy być może znają odpowiedź, a przynajmniej częściową.

W nowym badaniu Journal of Sexual Medicine naukowcy donoszą, że dla kobiet w heteroseksualnych, monogamicznych związkach, średni czas pomiędzy pobudzeniem seksualnym a orgazmem wynosi 13,41 minut.

Liczba ta odnosi się wyłącznie do stosunku penis-w-pochwie.

W badaniu wzięło udział 645 kobiet (średnia wieku 31 lat) z 20 krajów, które za pomocą stoperów mierzyły swój czas do orgazmu w okresie ośmiu tygodni. Żadna z kobiet nie cierpiała na schorzenia, które mogłyby wpłynąć na ich funkcje seksualne, takie jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi czy problemy ze zdrowiem psychicznym.

Podczas okresu badania kobiety odbywały stosunek średnio 9 razy. Siedemnaście procent kobiet stwierdziło, że w ogóle nie osiągnęło orgazmu.

Z pozostałej grupy, około 31% stwierdziło, że osiąga orgazm tylko dzięki stosunkowi prącie-pochwa. Ale 69% stwierdziło, że potrzebuje więcej stymulacji poza stosunkiem (jak pocałunki czy seks oralny), aby osiągnąć szczytowanie. Niektórzy twierdzili, że różne pozycje seksualne wpływają na ich zdolność do osiągnięcia orgazmu.

Ważne jest, aby zauważyć, że badanie nie obejmowało kobiet nieheteroseksualnych lub czynności poza stosunkiem prąciowo-pochwowym, które nadal mogą prowadzić do orgazmu.

Oczywiście, wszystkie kobiety są inne. Jeśli Tobie lub Twojemu partnerowi osiągnięcie orgazmu zajmuje więcej niż 13 minut, nie martw się. Jeśli jesteście zadowoleni ze swojego związku seksualnego, to właśnie to się liczy.

Jeśli jednak jesteś niezadowolona z seksu, porozmawiaj z partnerem o zmianach, które możesz wprowadzić. Twój lekarz również może być w stanie pomóc.

 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz