11 sierpnia 2022
Zdrowie seksualne 28 marca 2021 0

Mężczyźni, chrońcie swoje jądra!

Jądra (testes) odgrywają ważną rolę w życiu seksualnym mężczyzny. Nie tylko produkują i przechowują plemniki, ale także wytwarzają testosteron, hormon, który napędza libido i reguluje męskie cechy, takie jak owłosienie twarzy i masa mięśniowa.

Jądra znajdują się jednak w bardzo wrażliwym miejscu, wisząc w dół w mosznie. To miejsce pomaga regulować ich temperaturę, ale bez kości lub innych istotnych tkanek, pozostawia je otwarte na bolesne urazy.

Urazy jąder - takie jak źle rzucona piłka baseballowa, kopnięcie podczas karate, wypadek na rowerze, postrzał lub rana od noża, lub inne źródła - mogą spowodować pęknięcie jednego lub obu jąder, zwichnięcie ich, lub spowodować infekcje lub zapalenie.

Dlatego tak ważna dla mężczyzn jest ochrona tego obszaru.

Na początek, zawsze noś jockstrap lub kubek podczas uprawiania sportu. Może to ochronić jądra i zapewnić wsparcie podczas zawodów sportowych. Upewnij się, że produkt, który wybierzesz, jest odpowiednio dopasowany. (Nie krępuj się pytać eksperta, jeśli masz pytania).

Ponadto, kieruj się zdrowym rozsądkiem. Zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy na rowerze, motocyklu lub podobnym pojeździe. W samochodzie zapinaj pasy bezpieczeństwa. Zachowaj ostrożność podczas obsługi maszyn.

Objawy urazu jądra to ból, obrzęk, zasinienie, gorączka, krwawienie i problemy z oddawaniem moczu. Jeśli uważasz, że masz uszkodzone jądro, jak najszybciej udaj się do lekarza.

 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz