11 sierpnia 2022
Zdrowie seksualne 4 kwietnia 2021 0

Przewlekle chorzy mężczyźni rzadziej szukają pomocy z powodu ED

Nowe badanie wykazało, że wielu mężczyzn cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak rak lub przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), nie zapytałoby swojego lekarza o leczenie zaburzeń erekcji (ED), gdyby było ono potrzebne.

Wyniki oparte są na ankiecie przeprowadzonej wśród 500 mężczyzn w Słowenii, którzy odwiedzali swoich lekarzy rodzinnych. Badacze podzielili mężczyzn na trzy grupy w zależności od ich stanu zdrowia. Jedna grupa była względnie zdrowa i chodziła do lekarza na wizyty kontrolne lub w sprawach krótkoterminowych. Druga grupa miała pewne bieżące choroby, ale bez poważnych komplikacji. Trzecia grupa cierpiała na choroby przewlekłe.

Mężczyźni zostali zapytani, czy seks jest dla nich ważny i czy kiedykolwiek szukaliby leczenia ED, jeśli byłoby to konieczne.

Przewlekle chorzy mężczyźni byli mniej prawdopodobne, aby rozważyć seks jako ważne i mniej chętni, aby poprosić o pomoc z ED niż zdrowszych mężczyzn.

Autorzy badania wezwali do "lepszej edukacji pacjenta i uspokojenia" dla mężczyzn z ED.

Wielu mężczyzn nie lubi rozmawiać o swoich funkcjach seksualnych ze swoimi lekarzami, ale ED jest w rzeczywistości dość powszechne. Istnieje również kilka skutecznych metod leczenia, w tym tabletki, zastrzyki, urządzenia próżniowe, środki przezcewkowe i implanty prącia. (Zobacz więcej szczegółów na temat przyczyn i możliwości leczenia dla mężczyzn z ED tutaj.)

Pamiętaj, że twoje zdrowie seksualne odgrywa dużą rolę w twoim ogólnym zdrowiu, więc nie wahaj się pytać swojego lekarza o wszelkie aspekty seksualności.

 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz