11 sierpnia 2022
Zdrowie seksualne 31 marca 2021 0

Planujesz założenie rodziny? Uważaj na spożycie alkoholu.

Mężczyźni, którzy piją za dużo, mogą mieć problemy z urodzeniem dziecka.

Jak dużo to za dużo? W badaniu przeprowadzonym w 2014 roku naukowcy odkryli, że liczba i jakość plemników pogorszyła się u mężczyzn, którzy pili co najmniej 5 drinków tygodniowo. (Drink został zdefiniowany jako jedno piwo, jeden kieliszek wina lub jeden kieliszek likieru.) Mężczyźni, którzy pili więcej, byli bardziej narażeni na problemy ze spermą.

Obecnie eksperci zalecają mężczyznom pragnącym zajść w ciążę limit 10-14 drinków tygodniowo.

Uważa się, że nadmierne spożycie alkoholu obniża poziom testosteronu u mężczyzny. Hormon ten jest niezbędny dla zdrowia seksualnego mężczyzny. Napędza jego libido i pomaga w erekcji. Odgrywa również rolę w produkcji zdrowej spermy. Przy niższym poziomie testosteronu, organizm mężczyzny może nadal produkować spermę, ale nie tak dużo. A te komórki mogą nie być w stanie zapłodnić komórki jajowej tak łatwo.

Jeśli potrzebujesz pomocy z alkoholem - z jakiegokolwiek powodu - nie wahaj się skontaktować z pracownikiem służby zdrowia. Lekarz może zaproponować Ci sposoby radzenia sobie ze zmianą nawyków związanych z piciem i w razie potrzeby skierować Cię do specjalisty.

Poza tym należy kontrolować ilość spożywanych napojów i pić z umiarem. Inne napoje, takie jak herbata, kawa i woda seltzer, mogą być równie smaczne i satysfakcjonujące.

 

Wasze Komentarze (0)

Daj Komentarz